Wstępnie analizujemy sprawę w oparciu o podstawowe informacje uzyskane od prawnika. Na tym etapie klient pozostaje anonimowy – chcemy dowiedzieć się przede wszystkim jaka jest WPS i czy roszczenie nie jest przedstawione. Są to informacje ogólne, bez naruszania regulacji dotyczących ochrony danych osobowych oraz zasad etyki zawodowej prawnika. Dostęp do szczegółowych danych otrzymujemy dopiero od klienta, na skutek zawarcia umowy trójstronnej. Skontaktuj się z nami, sam przetestuj nasz model pracy i przekonaj się, że to bezpieczne.
Kto ponosi ryzyko finansowe na wypadek przegranej?
Ryzyko to spoczywa całkowicie na nas.
Ile mogę zarobić na współpracy?
Preferujemy rozliczenia indywidualne – doskonale wiemy, że stawki z Rozporządzenia są nierynkowe. Jesteśmy otwarci na negocjacje. Dodatkowe wynagrodzenie naszych Kancelarii Partnerskich stanowią zasądzone w sprawie koszty zastępstwa prawnego.
Ile będę czekać na wypłatę wynagrodzenia?
Zasadniczo wynagrodzenie wypłacamy w terminie 7 dni od uprawomocnienia się wyroku i otrzymania faktury. Jesteśmy jednak otwarci na indywidualne ustalenia w tym zakresie.
Czy otrzymam wynagrodzenie w razie przegranej?
Tak. Kancelaria Partnerska otrzymuje wynagrodzenie niezależnie od faktycznie uzyskanych kwot, wyniku sprawy i terminu wyegzekwowania środków od dłużnika.
Jak wyglądają kwestie formalne?
Robimy wszystko, aby kwestie formalne były przejrzyste i zrozumiałe, zarówno dla Kancelarii Partnerskich, jak i klientów. Co do zasady zawieramy więc dwie umowy:
1. ASYGNACJA Sp. z o.o. (inicjator projektu Finansowanie Procesów) – klient. Dotyczy zasad rozliczenia ASYGNACJA Sp. z o.o. i klienta.
2. Kancelaria – klient – ASYGNACJA Sp. z o.o. (umowa trójstronna). Dotyczy ona przede wszystkim kwestii rozliczeniowych oraz obliguje do udzielania ASYGNACJA Sp. z o.o. niezbędnych informacji.
Czy kwestie formalne wyglądają tak samo w przypadku stałej współpracy w ramach projektu Finansowanie Procesów?
Niekoniecznie. W przypadku nawiązania stałej współpracy z Kancelarią Partnerską preferujemy zawarcie jednej umowy ramowej. Reguluje ona zasady prowadzenia spraw i wynagrodzenia w przypadku spraw konkretnego rodzaju. Wówczas, podejmując kolejne sprawy, zawieramy tylko jedną umowę (z klientem), w której odwołujemy się do umowy ramowej.
Czy narzucacie strategię procesową?
Nie. Nasi eksperci nie ingerują w żaden sposób w strategię procesową Kancelarii Partnerskiej. Ustalamy jedynie wspólnie realną Wartość Przedmiotu Zaskarżenia. Kancelaria Partnerska może jednak wystąpić o wyższe roszczenie, jeśli przyjmie taką strategię negocjacyjną.
Czy oczekujecie możliwości wglądu w prowadzoną sprawę?
Tak – bez naruszania know-how Kancelarii Partnerskiej.
Dlaczego warto zostać Kancelarią Partnerską?
Przede wszystkim – poprowadzisz więcej spraw, w tym te, które z powodów wyłącznie finansowych, musiałbyś odrzucić. Nie poniesiesz przy tym żadnego ryzyka finansowego, a wynagrodzenie otrzymasz także w przypadku przegranej. Dodatkowo – utrzymasz klienta i wzmocnisz jego zaufanie. Klienci doceniają możliwość finansowania sporów i chętnie z niej korzystają. Skorzystasz też z rozpoznawalności i zasobów marki Finansowanie Procesów.